Share on facebook

3 טיפים כעזרה ראשונה לפתיחת סתימה בכיור

כיור סתום זו תופעה שכיחה שמתרחשת בבנייני מגורים רבים ויכולה בהחלט להוות מצב לא נעים ואפילו מסוכן עבור כל דיירי הבית. מלבד הריחות הלא נעימים שיצאו מהכיור, בתוך המים העומדים מתחילים להתרבות חיידקים רבים שעלולים להתפשט גם לשאר המקומות בבית ולהעביר נגיפים ווירוסים שונים.

במאמר הנוכחי ריכזנו במיוחד עבורכם את הטיפים החשובים שיעזרו לכם בפתיחת סתימה בכיור, אז בואו ונגלה איך עושים זאת.

למה הכיור שלנו נסתם?

ישנן מספר סיבות לכך שהכיור ניסתם. אחת הסיבות הנפוצות זו הצטברות של חלקיקי מזון ושומן. עם הזמן חומרים אלו עלולים להצטבר בצנרת וליצור סתימה. סיבה שכיחה נוספת לסתימות בכיור היא נוכחות שיער. שיער יכול בקלות להילכד בניקוז ולגרום להצטברות של המים. בנוסף, שאריות סבון יכולות גם לתרום לסתימות, במיוחד אם הן משתלבות עם פסולת אחרת בצנרת. לבסוף, מרבצי מינרלים יכולים להצטבר בצנרת, מה שמצר את המעבר למים לזרום דרכם ומוביל לסתימות. הבנת הסיבות מאחורי סתימות כיור יכולה לעזור לכם למנוע אותן ולנקוט באמצעים מתאימים כדי שהכיור שלכם יפעל בצורה חלקה.

מתי כדאי לקרוא לאינסטלטור?

  • סתימות מתמשכות או חמורות:
    אם ניסיתם את טכניקות העזרה הראשונה הבסיסיות לפתיחת סתימות בכיור והבעיה נמשכת או מחמירה, זה הזמן לקרוא לאינסטלטור. סתימות מתמשכות או חמורות עשויות להצביע על בעיה חמורה יותר במערכת האינסטלציה, הדורשת טיפול מקצועי. לאינסטלטור יהיו המומחיות והכלים המיוחדים לזהות ולפתור את הגורם הבסיסי לסתימה, מה שמבטיח פתרון יעיל וארוך יותר.
  • 2. ניקוזים סתומים מרובים:
    אם אתם חווים סתימות בביוב ברחבי הבית שלכם, כמו כיור המטבח, כיור האמבטיה והשירותים, זה יכול להיות סימן לבעיית אינסטלציה גדולה יותר. ניקוזים סתומים מרובים עשויים להצביע על סתימה בקו הביוב הראשי, שיכולה להיות בעיה מורכבת לפתרון. במקרים כאלה, עדיף לקרוא לאינסטלטור שיוכל להעריך את המצב ולספק את התיקונים או ההחלפות הדרושות לשיקום הניקוז התקין בבית.

    3. ריחות לא נעימים או זרימה לאחור:
    אם אתם מבחינים בריחות לא נעימים המגיעים מהכיור או בסימנים כלשהם של זרימה לאחור, כגון מים או ביוב שחוזרים לכיור או לאמבטיה, חיוני לפנות מיד לאינסטלטור. בעיות אלו עשויות להצביע על סתימה חמורה או אפילו גיבוי קו ביוב, שעלול להוות סיכונים בריאותיים ולגרום נזק לרכוש שלכם. אינסטלטור יוכל לזהות את מקור הבעיה ולנקוט את הצעדים הנדרשים על מנת להבטיח את הבטיחות והתפקוד של מערכת האינסטלציה שלכם

איך לטפל בסתימה בכיור באופן עצמאי?

כיור סתום יכול להיות חוויה מתסכלת, אבל לפני שאתם מגיעים לכלי עבודה מסובכים או מתקשרים לאיש מקצוע, נסו להשתמש בבוכנה. כלי פשוט אך רב עוצמה זה יכול לעתים קרובות לעשות פלאים בפתיחת סתימה בכיור. התחילו בכך שתוודאו שיש מספיק מים בכיור לכיסוי כוס היניקה של הבוכנה. מקמו את הבוכנה ישירות מעל הניקוז, תוך הקפדה על אטימה הדוקה. השתמשו במהירות, תוך כדי הפעלת כוחניות כדי ליצור יניקה ולחץ שיכולים לעקור את הסתימה. חזרו על פעולה זו מספר פעמים, היזהרו לא לשבור את האיטום בין הבוכנה לניקוז.

אם נראה שסיבוב צלילה בודד לא עושה את העבודה, נסו את טכניקת הצלילה הכפולה. מלאו את הכיור עד מחציתו במים, ואז הניחו את הבוכנה מעל הניקוז וצללו כרגיל. לאחר כמה צלילות חזקות, הסירו במהירות את הבוכנה וחזרו על התהליך. פעולת הצלילה הכפולה הזו יכולה ליצור לחץ מוגבר שעשוי לסייע בפירוק קבקבים עקשניים. שימוש בבוכנה באופן קבוע לתחזוקה מונעת יכול לעזור לשמור על הכיור שלכם נקי מסתימות. פעם בחודש, מלאו את הכיור במים ותנו לו כמה צלילות כדי לנקות כל הצטברות פוטנציאלית. גישה פרואקטיבית זו יכולה למנוע מלכתחילה להיווצרות סתימות ולחסוך מכם את הטרחה של התמודדות עם כיור חסום לחלוטין.

פלאש אינסטלציה – עוזרים לכם לפתוח כל סתימה!

אנחנו בחברת פלאש אינסטלציה נסייע לכם עם פתיחת סתימות בכיורים ובצנרות ונעניק לכם את הטיפול הטוב ביותר של צנרת הביוב באמצעות אינסטלטור 24/7 שערוך ומזומן להגיע אליכם לכל רחבי הארץ.

השאירו עוד היום את הפרטים שלכם באתר שלנו ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם.

3 טיפים כעזרה ראשונה לפתיחת סתימה בכיור
מאמרים נוספים
Call Now Button דילוג לתוכן